גופר צבי

(30/08/1910 – 02/12/1985) ( כה אב תר”ע – יט כסלו תשמ”ו )

צבי (פרידהופר) גופר נולד בלבוב, פולין. אביו היה מומחה לעצי יער ועצי בניין. צבי ושני אחיו גדלו בבית מסורתי ומשכיל. צבי למד בבי”ס תיכון ובטכניון בלבוב. היה חבר השומר הצעיר משנת 1925 ועלה לישראל ב- 1935. הוא חזר לפולין מסיבות אישיות ובשנת 1936 עלה בעלייה בלתי ליגלית. צבי היה נשוי למירקה שהצטרפה אליו ב- 1937. צבי ומירקה גרו תחילה בנס ציונה, שם נולד בנם, דני. לאחר מכן עברו לחיפה וצבי למד בטכניון והיה מנהל עבודה בבניין.
בסוף 1941 הצטרפה המשפחה לקיבוץ תל עמל. תחילה עבד צבי במספוא ובמטעים. בסוף 1945 קיבל את ריכוז הבנייה בקיבוץ. יצא לפעילות במחלקת הבנייה של הקבה”א. ב- 1951 נפצע קשה בתאונת דרכים בדרכו לתל אביב. כשהחלים מהתאונה חזר לריכוז הבנייה בקיבוץ עם קבוצת בניין שעובדיה היו תחילה חברי הקיבוץ. בין היתר ריכז את בנייני המגורים, יצק את המדרכות הראשונות, ריכז את הרחבת חדר האוכל ואת בניית בית התרבות. במשך 21 שנים שימש כרכז הבנייה בקיבוץ. אחר כך נכנס לעבוד בביה”ח “שפרית” שם עבד עד 1970. עם התרופפות בריאותו עבר לעבוד בכלבו של הקיבוץ. צבי היה שנים רבות חבר בוועדת מחנה ותרם לקידום ענייני הבנייה בקיבוץ.
צבי אהב ציור ופיסול וגם שלח ידו בציור. אהב לקרוא הרבה ולהאזין למוסיקה, בה גילה ידע רב. צבי היה אב מסור למשפחתו וסב טוב לנכדיו.
צבי סבל סבל בריאותי רב במשך שנים רבות מאז התאונה, אך כוח החיים שלו גבר ולמרות סבלו לא ויתר על עבודתו ושירותיו לחברים. לבסוף לא החזיק מעמד והלך לעולמו. יהי זכרו ברוך!

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן