גרד אורי

(30/12/1940 – 12/04/1991) ( ל כסלו תש”א – כח ניסן תשנ”א )

אורי נולד בקיבוץ כבנם הבכור של חיה ז”ל ובושקו בדצמבר 1940. הוא השתייך לקבוצת “אילה”, הקבוצה השלישית בקיבוץ. כבר כילד נתגלתה בו סקרנות רבה להבין כיצד פועלים הדברים סביבו ואמנם, כשהחל ללמוד גילה התעניינות רבה בתחום המדעים המדויקים.
יחד עם זאת אהב מאוס מוזיקה ובמשך שנים ניגן על חליל צד. עם גיוסו לצה”ל הצטרף ליחידה חדשה אשר עסקה בטכנולוגיות חדישות. לאחר סיום הצבא הסדיר חתם קבע כשנתיים נוספות וכשהשתחרר שב הביתה.
אורי לא מצא את מקומו בקיבוץ. היה לו רצון עז לצאת ללימודים ובאותה תקופה הקיבוץ לא נתן לכך את אישורו.
בשנת 1965, לאחר לבטים רבים עזב את הקיבוץ ופנה ללימודים בטכניון. הוא השקיע את כל כולו בלימודים תוך שהוא עובד כדי לממנם. הוא סיים את הטכניון כמהנדס חשמל.
עם תוך הלימודים התקבל לעבודה באגף האזרחי של התעשייה הצבאית. הוא התקדם בעבודתו ועסק בניהול פרויקטים שונים. אחרי שנות עבודה רבות בתעשייה הצבאית מאס בשגרה והחליט לשנות את עיסוקו.
אורי היה אדם תאב דעת, מתעניין בכל דבר קטן כגדול, פתוח לתחומים חדשים. אהבה גדולה בחייו היתה הטיסה. הוא הוציא רישיון טייס אזרחי ובשעותיו הפנויות היה מרבה לטוס, נהנה מהגבהים, מהשקט ומהשליטה במטוס.
אורי היה קשור מאוד לשורשיו בקיבוץ ולמשפחתו. במשך שנים ראה את הקיבוץ כביתו, גם בעיר הגדולה בה חי חיים צנועים. בשלוש השנים האחרונות הוא התגורר בארה”ב ושם גם נפטר. יהי זכרו ברוך!
אורי / כתבה: טובה גלזר
שכב בני
שכב במנוחה
כך נישא באוויר קולה הערב, הרך
של חיה, אמך, ז”ל.
אורי גדל, בגר כאן
עזב.
הרחיק לכת לנכר
הוחזר ממרחקים אל ביתנו-ביתו.
האסי לרגלי קברו
הגלבוע מעל
צמרות תל עמל
ינעימו את משכבו לעד.

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן