וולטרה גדעון

(12/05/1921 – 08/08/1985) ( כז ניסן תרפ”א – כא אב תשמ”ה )

גדעון נולד בעיירה אנקונה, איטליה, להוריו פדריקו וורה-רוזה ז”ל ולו 3 אחים ואחות. האב היה פקיד במשרד הדואר בכפר והאם תופרת במקצועה. גדעון למד באנקונה ובשנים לפי עלייתו ארצה עבד בבית מסחר לבדים.
בזמן מלחמת העולם השנייה המשיכה המשפחה לחיות כמו שאר היהודים בעיר, ללא הפרעה – עד כניסת הגרמנים, אז נאלצו להסתתר. את מגדלנה (לנה) הכיר גדעון לפני כן ומשפחתה תמכה במשפחת וולטרה במשך כל הזמן שהיו נאלצים להסתתר. אחרי המלחמה גר גדעון זמן מה ברומא. לנה וגדעון נישאו באנקונה בשנת 1947, שם נולדו להם שני ילדים.
בשנת 1958 עלה גדעון ארצה ופגש באנייה את חברי הגרעין האיטלקי של תל עמל, גד וליאה פירני. מתוך הכרות זו בחר גדעון להיות בקיבוץ. כעבור 6 חודשים הגיעו גם לנה והילדים. כאן נולדה בתם השלישית והם התקבלו לחברות באפריל 1961.
בקיבוץ עבד גדעון במדגה ובמטבחי הקיבוץ והמוסד החינוכי. עם הקמת מפעל שפרית היה מן העובדים הקבועים והמסורים במשך הרבה שנים. לאחר שנסגר המפעל עבר לעבוד במזנון גן השלושה והיה מסור לעבודתו עד יומו האחרון.
בשנים האחרונות חלה גדעון בשיתוק חלקי אך המשיך בעבודתו הרגילה ללא ליאות. חבריו ידעו להעריך את מסירותו, את רוחו הטובה וההומור המיוחד שלו.
גדעון ולנה רוו נחת ממשפחתם שגדלה עם נישואי הילדים והולדת הנכדים.
אסון מותו של גדעון קרה כאשר כדור תועה, שנורה מתוך חצר בעפולה, פגע לפתע בליבו של גדעון כשישב במכונית הקיבוץ שעברה על הכביש.
יהי זכרו ברוך!

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן