כרמל גבי

(24/11/1959 – 10/10/2008) ( כג חשון תש”ך – יב תשרי תשס”ט )

כל הלילה התפללתי / טל רוזמרין
וההוא שלוקח את הטובים, לא שעה לתפילותי. הוא רצה את הלב הטוב שלך.
גבי – אתה הילד עם החיוך הממיס, עם הכוונות הטהורות, אתה האיש עם החיוך הממיס, המעשים הטובים, ההומור ונועם ההליכות. זה עליך עכשיו, על שמך.
האם אני באמת כותבת ומדברת אליך כאשר אתה נח כאן לרגלינו? האם אנחנו כולנו באמת נפגשים כאן כדי להיפרד ממך?
גדלנו וצמחנו יחד, כל קבוצת “גלבוע”. פחדנו יחד בחושך ממכשפות במסדרונות בית הילדים, צבענו יחד את הפנים של ילדי כיתת “צבר”, גזרנו שערות … ואתה תמיד שמרת על הטוב והטוהר שלא נפגע, שלא נעליב יותר מדי, כך אמר לך ליבך הטוב. טיילנו יחד בחורף על הגלבוע, אתה ואני וההורים. יש לנו אפילו תמונה באלבום.
היינו כל כך קרובים בילדותנו, אך החיים הרחיקו מעט. והלב נשאר קרוב. חוטים של אהבה, זיכרונות, חוויות, סערות, מחברים אותנו. נפגשנו פה ושם כולנו … זוכר שביקרנו אצלך בבית, זוכר שהדלקנו נרות אצל גילה בחנוכה?
ולא הספקתי לומר לך … שאני רוצה שנמשיך לשמור על הקשר הזה. לא הספקתי לומר כמה אני אוהבת את הצניעות, הטוב וההומור שלך.
לא הספקנו כולנו, כל כיתת גלבוע, כל חבריך, לומר כמה אהבנו, כמה רצינו לתמוך, לעזור, לראות, לבקר. ורק נותר לי לומר עכשיו בשם כולנו כל זאת.
דבורה, אלי וכרמלה, דורית והילדים, כל האחים – מחבקים ואוהבים אותך ואתכם. אתה שומע אותי, אני יודעת. היה שלום גבי, איש טוב. נוח בשלום עטוף באהבה של כולנו.

נכתב ליום השנה
כבר שנה חלפה מאז נאספנו פה להיפרד ממך. עברנו סתיו וחורף, אביב וקיץ כשאתה בליבנו בלבד. נאספנו שוב, כדי עוד קצת לנסות ולהבין, כדי עוד קצת להיפרד.
גבי, אהוב יקר,
גבי נולד וגדל בקיבוץ ניר דוד (תל עמל) והיה מחובר אליו בנימי נפשו. הוא אהב את המקום.
גבי עבד בתחילת דרכו בשלחין, אך לאחר שנאסר עליו להיות חשוף לשמש, עבר לנירעותק. חלק גדול ומשמעותי מחייב בילה גבי בנירעותק, 20 שנים ארוכות. במקום זה אליו היה מחובר כל כך בחרנו לעשות את יום הזיכרון הזה.
את דרכו במפעל החל גבי כחשמלאי. לאחר מכן עבר לנהל את מחלקת הכימיה והציפוי. הוא היה אחראי על רעלים והקים את מתקן הטיפול בשפכים. היכרותו עם מכונות, ריבוי יכולותיו ונכונותו לעזור קשרו אותו לכל פינה ופינה במפעל. ממכונות הציפוי והחיתוך ועד לאחרון הפועלים.
אהבתו לנושא הבקרה והמחשוב משכו אותו לקדם את הנושא במפעל. הוא כתב יישומי מחשב ובסיסי נתונים לאבטחת איכות, לתחזוקה, לטכנולוגיה ולמעבדות. גבי השלים רק לאחרונה תואר בניהול מערכות מידע על מנת לפתח נושא זה במפעל עוד יותר.
גבי אהב את האנשים סביבו וניחן ביכולת להרגיע, לפשר ולהשרות רוח ואווירה טובות.
גבי היה אדם אופטימי ושמח. כך היינו רוצים לזכור אותו. אילו יכול היה לדבר, היה קם ואומר: “תפסיקו לעשות כזה טררם”.
כך היינו רוצים לזכור אותו.

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן