מוזר אילן

(20/02/1973 – 26/09/2004) ( יח אדרא תשל”ג – יא תשרי תשס”ה )

דף הנצחה אילן מוזר

אילן נולד בניר דוד (תל עמל) בפברואר 1973 להוריו, חיה ואמיר. בן בכור לאחיו: כרמית, עמוס ושלומי ואלכס שהצטרף מאוחר יותר, נכד שלישי לזכריה ושנקה ממקימי הקיבוץ, נכד ראשון למריאן ורבקה בוגרי ההכשרה שעברו את תלאות המלחמה.

אילן היה תינוק שקט ונוח. את צעדיו הראשונים עשה בגיל שנה וחודש ובן שנה וחצי כבר שחה באסי ללא מצופים. ילד טבע שאהב לשחק בחוץ, לחפור בטרקטור הצהוב, סקרן וחקרן.

עד כיתה ה’ למד בביה”ס בניר דוד. בכיתה ו’ עבר ללמוד עם כיתתו במסילות. לאחר מכן התחנך שש שנים במוסד החינוכי “גלבוע” בבית אלפא. אילן היה תלמיד טוב, אהוב על חבריו, צוחק ומצחיק, מלא ביטחון עצמי ותמיד יודע הכול. בשנים אלה עבד אילן במדגה ניר דוד במסירות ובאחריות, חי ונשם את עולם הדגים והמים.

עשה שנת שרות ב”מעלה הבשור”. בשנה זו פגש את מיכל כאשר הדריכו יחד.

אילן התגייס לצבא בדצמבר 1992 ושירת ביחידת מורן, שם עבר מסלול של לוחם, מפקד ובתפקידו האחרון היה רס”פ. לאחר השחרור עבר עם מיכל לחיות בקיבוץ ניר דוד.

בשנת 1997 נסעו אילן ומיכל לטיול בדרום אמריקה ולאחריו חזרו לקיבוץ ניר יצחק.

אילן למד הנדסת חשמל ומחשבים בבאר שבע ובמקביל עבד ב”כימדע”.

הוא נישא למיכל ב- 4.9.2001 ובתם, רותם, נולדה באוקטובר 2002. אילן היה אבא בכל רמ”ח אבריו, טיפל, דאג והעניק לרותם ולמיכל את כל החום, האהבה והביטחון שהיו בו. כמו שחונך בילדותו, כך גם עם רותם הרבה לטייל, לרכוב על אופניים, לחפש דברים יפים ומעניינים בטבע.

במקביל ללימודים, לעבודה ולקן המשפחתי, אילן עשה רישיון לנהג אמבולנס והתנדב במד”א מתוך מסירות ורצון לעזור.

עם סיום לימודיו עבר לעבוד בסטרט אפ “בקסופט, שם המשיך במסורת ההשקעה, הרצינות, האחריות והאווירה הטובה שתמיד השרה.

משפחת מוזר הצעירה הרבתה לנסוע לניר דוד לבקר את הסבים והאחים, לטייל על גדות האסי, לצעוד בגלבוע ולחפש ציפורים בבריכות.

בפסח האחרון אילן מיכל ורותם נסעו לבקר את המשפחה בברזיל. זו היתה חופשה משפחתית נהדרת ואילן נהנה מהשהייה הממושכת עם שתי אהבות חייו.

ב- 26 בספטמבר, לפנות בוקר, בשבריר של רגע, נהרג אילן בתאונת דרכים, בדרכו חזרה לביתו בניר יצחק.

אילן עוד לא בן 32 במותו, אדם שאהב את החיים, אדם שמח ואהוב, עם חיוך נצחי על הפנים בתחושה של כל יכול, בן אהוב, אח מסור, בעל אוהב ואבא נפלא.

יהי זכרו ברוך!

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן