נצר ישראל

(10/01/1947 – 28/02/2019) ( יח טבת תש”ז – כג אדרא תשע”ט )

ישראל נולד בבית חולים העמק בעפולה לפני 72 שנה, 10.1.1947, בן בכור להוריו, ז’ניה ויהודה צימרמן ז”ל שעלו לארץ לאחר מלחמת העולם והגיעו הישר לקיבוץ במסגרת ההשלמה. הוא גדל והתחנך מינקות עד בגרות בקיבוץ הזה שלנו והשתייך לקבוצת “עומר”. כילד אהב מאוד כדורגל והיה אוהד נלהב של הפועל פתח תקווה עם כוכבה, סטלמך, או אולי זה היה של הפועל תל אביב עם כוכבה חודרוב? מכל מקום אלו היו שתי קבוצות יריבות במגרש הארצי שלכבודן הוקמו שתי קבוצות מקומיות, “כוכב” ו”הרפתקאות” כשהיריבות ביניהן רצינית לגמרי.
במוסד החינוכי מכיתה ז’ עד י”ב התחנך בקבוצת “צורים”. אחר כך צבא, סיירת שקד, אובדן העין במלחמת ששת הימים, לימוד מקצוע שיתאים למגבלות הראיה – טכנאי קירור ומזדנים, הקמת משפחה עם זהבה, השתלבות בחשמליה וניהולה במשך שנים רבות.
כבר שנים, ככה בשקט, כמעט בהיחבא, בנה לעצמו את חלקת האלוהים הקטנה שלו ובא הביא לידי ביטוי את אהבתו לציור. ללא לימוד מסודר, בלי מודלים, העיקר לצייר מהדמיון, מהנשמה והרבה.
היום כולנו כאן אתך, ישראל. תם מאבקך, חדל סבלך ואנחנו נפרדים. חיינו שזורים באין סופר חוויות מיוחדות משותפות אותן נעלה בוודאי במפגשי עומר הבאים, נדפדף באלבומים, כן, יש עדיין כאלה, ניזכר ונזכור.
מבטיחים לחבק את זהבה שהפכה עם השנים לבת קבוצתנו לכל דבר ועניין.
יהי זכרך ברוך ומבורך.

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן